× Post here your all VirtueMart related problems.

Question CAE Hack által feltöltött tatalom kezelése?

29 Aug 2010 14:42 #75 by kisvukk

• Fresh Boarder
  • Fresh Boarder

• Thank you received:

• Birthdate: Unknown
  • Kedves Fejlesztők, Fórumozók!

Először is elnézést, hogy nem angolul, de így pontosabban le tudom írni, amit szeretnék. Remélem lesz, aki megérti :)

Az egyedi terméktulajdonságok között definiált feltöltés mező által a termékhez csatolt fájlokat hogyan lehet kezelni?
    Ftp-n elérhető a fájl, a rendeléseknél a részletes adatokban látom a fájl nevét.
    De hol lehetne beállítani, hogy pl. a rendelés nézetben a fájl neve egy link legyen, ami az adott fájlra mutat és egyből meg lehessen nyitni?

Amikor a kosárba teszem a terméket a feltöltött kép eredeti neve látszik, szerveren viszont dátummal kiegészítve van a név. A feltöltési név az adatbázisban nem is tárolódik, ha jól láttam. Sőt a tárolt névből kihagy bizonyos karaktereket, pl: _ helyette szóköz van a névben.

Hogyan lehetne a feltöltött fájlt belinkelni az admin felületre?

Nem feltétlenül működő kódot várnák, bármilyen ötlet, segítség megteszi.

Előre is köszönöm!

üdv.:

kisvukk

Please Log in to join the conversation.

30 Aug 2010 02:18 #76 by webgobe

• Administrator
  • Administrator

• Thank you received: 7

• Birthdate: 18 Jan 1960
  • A kód e részét nem én fejlesztettem, de azért vannak ötleteim ;).
    Ahhoz, hogy az általad kért dolgokat meg lehessen valósítani, bizony bele kell matatni a kódba, rendesen. Először is át kell egy kicsit írni a feltöltési kódot (ps_product_custom_type.php).
    Valahol a 737. sor körül találod meg a kódot:
    $save_file_name=date('Y-m-d').'.'.strtolower($file_name);
    Amint látod, hozzáfűzi az aktuális dátumot az eredeti fájlnévhez, és kisbetűssé a alkítja azt. Az aláhúzás karakterek '_' lecserélése a szervered "műve".
    Ahhoz, hogy a fájlnevet belinkeljed a megrendelőbe egy kicsit jobban meg kell dolgozni, ehhez át kell írni a megfelelő fájlokat. Az/administrator/components/com_virtuemart/ könyvtár alkönyvtáraiban találod meg őket.
    A html/order.order_print.php fájlban a 318. sor körül van a kód, ami kiírja a termék nevét és vele az összes attribútumokat, mind a te esetedben a feltöltött fájl neve:
    <?php $dbt->p("order_item_name"); 
      			  echo "<br /><span style=\"font-size: smaller;\">" . ps_product::getDescriptionWithTax($dbt->f("product_attribute")) . "</span>";
    Innen látszik, hol kell tovább keresgélni, a classes/ps_product.php fájlban a getDescriptionWithTax függvényt kell megbuherálni a kívánt eredmény elérése érdekében. Sok sikert!

30 Aug 2010 07:15 - 30 Aug 2010 07:17 #77 by kisvukk

• Fresh Boarder
  • Fresh Boarder

• Thank you received:

• Birthdate: Unknown
  • Köszi az infókat!

A név dolgot tudtam hol kell buherálni, már meg is volt, mivel a dátum hozzáadása nekem nem volt elég, azt átírtam és ékezet mentesítem, stb.

Név alakításra ezt használom:

$ekezet= array("Ö","ö","Ü","ü","ű","Ó","ó","O","o","Ú","ú","Á","á","U","u","É","é","Í","í"," ","+","'","ő","Ű","Ő","ä","Ä","ű","Ű","ő","Ő",".",",","?",":","/","\"","*","!");
    $nekezet=array("O","o","U","u","u","O","o","O","o","U","u","A","a","U","u","E","e","I","i","_","_","_","o","U","O","a","A","u","u","o","o","_","_","","","","","","");
    $filenev=strtolower(str_replace($ekezet,$nekezet,$str0));

Ugyan azon a tárhelyen, oscommerce és wordpress is megy és ott a nem tűnik el az alsó vonal a fájl nevéből. Ezért nem értem itt miért nem menti le az adatbázisba, hiszen a feltöltött fájl nevében ott van csak az sql nem tartalmazza. És erre még sajnos nem találtam megoldást.

Ha a név letárolás gondom megoldódik a többi egyszerűnek tűnik. Az általad adott rész alapján a ps_product::getDescriptionWithTax($dbt->f("product_attribute")) lekérdezés eredményéből string kezelővel kiveszem a nekem szükséges fájlnevet és linkké alakítom. Így magát a VM függvényt nem kell piszkálnom.

Másik dolog ami még eszembe jutott, hogy ha lehet rejtett mezőt hozzáadni a termékhez (amit még nem néztem meg), akkor a termékoldal betöltődésekor abba egy egyedi azonosítót generálni, azt adni hozzá a fájl nevéhez és akkor a visszakeresés is ez alapján a rejtett termék paraméter alapján lehetne és így nem számít az sql-be mentett fájlnév. De lehet ez bonyolultabb, mint a fenti.

Egyébként a fórumon közvetlenül nem lehet belépni? Nekem nem sikerült. Mindig hibát jelez.
    Last Edit: 30 Aug 2010 07:17 by kisvukk.

30 Aug 2010 11:47 #78 by webgobe

• Administrator
  • Administrator

• Thank you received: 7

• Birthdate: 18 Jan 1960
  • kisvukk wrote:

Ugyan azon a tárhelyen, oscommerce és wordpress is megy és ott a nem tűnik el az alsó vonal a fájl nevéből. Ezért nem értem itt miért nem menti le az adatbázisba, hiszen a feltöltött fájl nevében ott van csak az sql nem tartalmazza. És erre még sajnos nem találtam megoldást.

Valahol, valaki ezt "lekezelte", ne kérdezd meg ki és hol, legalább 15 ember munkája van itt ebben a hackban.

Ha a név letárolás gondom megoldódik a többi egyszerűnek tűnik. Az általad adott rész alapján a ps_product::getDescriptionWithTax($dbt->f("product_attribute")) lekérdezés eredményéből string kezelővel kiveszem a nekem szükséges fájlnevet és linkké alakítom. Így magát a VM függvényt nem kell piszkálnom.

Így van, jó ötlet!

Másik dolog ami még eszembe jutott, hogy ha lehet rejtett mezőt hozzáadni a termékhez (amit még nem néztem meg), akkor a termékoldal betöltődésekor abba egy egyedi azonosítót generálni, azt adni hozzá a fájl nevéhez és akkor a visszakeresés is ez alapján a rejtett termék paraméter alapján lehetne és így nem számít az sql-be mentett fájlnév. De lehet ez bonyolultabb, mint a fenti.

Ne bonyolitsd túl ;)

Egyébként a fórumon közvetlenül nem lehet belépni? Nekem nem sikerült. Mindig hibát jelez.

Meg kell nézzem, amióta a 404SEF új verzióját feltettem, van néhány dolog a magyar verzióban, ami félrebeszél... Elvileg kellene menjen, de tudod...
    Kösz az észrevételt!
    Dénes

Joomla Security

Do you need a helping hand to keep your Joomla site in top shape?

You need someone to keep your site safe? If you want to know, what we can do for you, here is a short list:

• We are performing a security audit - and we repeating this regularly
    • We are appliying all upgrades to the site as needed
    • We are adding our mix of security tools, settings and patches
    • We are setting up a backup procedure to ensure, that your data is safe
    • We are monitoring for uptime and unwanted activity
    • We are correcting any issues found
    • We are supporting all current and upcoming Joomla versions

Sit back and relax - we are doing the mundane work for you!

You only need to get your portion of Joomla Security Update today!

Forum Search

Keyword

Recommendations

Denes is confident and knowledgeable on his area of expertise.A web design Guru who takes his time to get it right and perfect.Thanks and hope you will be our web consultant.

softboard (Rent-a-Coder)
    2009.08.28.

Forum

Forum Statistics

• Total Users:13.73k
    • Latest Member:mabohu
    • Total Posts:323
    • Total Topics:73
    • Total Sections:2
    • Total Categories:14
    • Today Open:0
    • Yesterday Open:0
    • Today Answer:0
    • Yesterday Answer:0

Disclaimer

webGóbé and http://webgobe.com is not affiliated with or endorsed by The Joomla! Project™. Any products and services provided through this site are not supported or warrantied by The Joomla! Project or Open Source Matters, Inc. Use of the Joomla!® name, logo and related trademarks is permitted under a limited license granted by Open Source Matters, Inc.

All downloadable items in these pages are zip files containing no malware, adware or any other potentially dangerous content. They are meant to be used as extensions of Joomla CMS, and don't install or modify anything on your computer. Special install/uninstall info - if is different from standard Joomla extension install/uninstall procedure - is contained in each package - and available in the download page prior you click on the Download button.

Online Support

webGóbé
    Send a message via MSN to webGóbé Send a message via Yahoo to webGóbé Send a message via Skype to webGóbé Send a message via ICQ to webGóbé
    Telephone number of webGóbé 040-744-548848
    Expert SEO Services by Houts Graphics custom software development The professional company a4c provides all the information on development application for CashBack. The professional company a4c provides all the information on development whitelabel for CashBack.

Sign In or Create Account